Nem biztos, hogy van a földön még egy olyan gyümölcs, melyet annyian kutatnak, mint a noni gyümölcsöt, latin neve Morinda Citrifolia. Legismertebb népi neve a "noni"
A noni egészségre gyakorolt hatásairól számtalan csodálatos történet kering, néha már már hihetetlenek is.
Apró kicsi mozaikokból áll össze a kép, ezeket sorolom itt fel, hogy tisztábban lássunk mitől is olyan népszerű a noni.
A Noni azért érkezett ide, hogy segítsen Önnek és családjának. Ez a természet ajándéka.
Amit tennie kell, mindössze annyi, hogy akarja használni, és keresse azokat a szituációkat, amelyeket megoldhat vele.
Fontos, hogy használatakor kreatívak és rugalmasak maradjunk, mindig legyünk készek arra, hogy újabb és újabb használati módjait kísérletezze ki. A kezdéshez nyújt segítséget ez a könyv.
NONI AZ ÉTELEKBEN
A Noni erejének kihasználásához legjobb, ha éhgyomorra vesszük be. Ez azonban az olyan családtagok számára, akik nem szeretik a Noni ízét, vagy úgy általában a táplálék kiegészítőket, túl nagy kérés lehet.
Az egyik megoldás, hogy a Nonit az ételhez keverjük. A gyomor emésztőnedvei viszont így lebontják annak néhány gyógyító összetevőjét. Más összetevők azonban még így is kifejtik hatásukat, hiszen a Noni étkezés után bevéve többek között hatékony savsemlegesítő hatású.
KEVERJE A NONIT AZ ÉTELBE, HA...
- ez az egyetlen módja annak, hogy a gyerek szájon át bevegye. - a Noni íze miatt rosszullétet érez. - élvezni akarja a Noni pozitív hatását az íze viszont nem érdekli. - érzékeny a gyomra, vagy túl sok a testben felhalmozódott méreganyag. - ha a család ételeihez finom, egészséges adalékot szeretne adni.
Biciklizés, rollerezés közben sok kisebb sérülés történik a mi házunkban is.
Elképesztőnek tartom, milyen hamar elállítja a vérzést a Noni. Amikor valamelyik gyerek valamilyen vágással jön haza, gyorsan szappannal lemosom a sebet, és megragadom a legközelebbi tiszta ruhát, vagy akár papírtörölközőt, és öntök rá egy kis Nonit.
A sebre rászorítva addig várok, míg a vérzés csillapodni nem kezd. A gyerekeim szeretik, ha egy kis gézdarabra is öntök, és a sebre kötözöm. Így legalább nem kell fertőtlenítő szerrel bekennem a sérülést.
A hideg Nonit főleg karcolások és horzsolások kezelésére használom. Használtuk már égési sérülés kezelésére is, amit főzés, vasalás, vagy hajsütővas használata közben szereztünk. Már fogfájás csillapítására is alkalmaztuk. (Részlet: "A gyerekeknek noni kell" c. könyvből)
A csípés helye nem csak megduzzad, hanem rettentően fáj is. Mivel sokkal nagyobb méretű a nyoma, mint a szúnyogcsípésnek, a kis köröcskék ilyenkor nem működnek.
Ilyenkor használom a "Kis Nonis négyzeteket".
1. Vágjon ki 4x4 cm-es négyzeteket egy szalvétából. (Ha a csípés mérete meghaladja ezt a méretet, vágjon ki akkorát, ami lefedi azt.)
2. Egy tálkába öntött Nonit itasson fel egy ilyen kis négyzettel. Használjon hűtőszekrény-hideg Nonit. A hideg segít megszüntetni a fájdalmat, és csökkenteni a duzzanatot.
3. Tegye a borogatást az érintett felületre úgy, hogy a gyümölcsrostok érintkezzenek vele.
4. Amikor a testhőmérséklettől átmelegszik a borogatás, esetleg megint fájni kezdhet a csípés. Ekkor cserélje ki a borogatást egy másikra.
5. Amikor már nem kell többször lecserélni a borogatást, a bőrön azért a rostokat még hagyja megszáradni! (Részlet „A Gyerekeknek noni kell c. könyvből”)